Čaje nečaje

Čaje nečaje

 

Zde patří veškeré zbývající čaje, jakožto výluhy, které s rostlinou čajovníku mají pramálo společného, přesto je v naší nabídce najdete. Vhodné pro dočasně přečajené návštěvníky.

 

 


 

Yerba Maté

Tradiční nápoj jihoamerických Indiánů, posvátná bylina cesmína paraguayská. Vyniká svými povzbudivými účinky – obsahuje až 2% kofeinu. Podáváme ji v typické tykvi – kalabase s trubičkou – bombillou, kterou se nápoj srká. Nálev z drceného světlezeleného listu cesmíny má lehce kouřové aróma, při větší koncentraci trpce nahořklou bylinnou chuť. Vhodné pro noční bdění.

 

DSC_4395

Yerba Maté

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rooibos

Čaj nečaj. Na počátku 20. století objevená bylina, vyskytující se v Kapské oblasti na jihu Afriky. Pěstuje se a zpracovává obdobně jako čaj. Drobné červenohnědé jehličky  květinově nasládlé  vůně, v šálu nálev  červené barvy  a  bylinkově sladké  chuti. Neobsahuje kofein.

 

DSC_4457

Rooibos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lapacho

Vnitřní kůra (lýko) stromu Tabebuia impetiginosa, obsahující železo, vápník, měď, draslík, mangan, hořčík a mnoho dalších prvků a zdraví prospěšných látek.

 

Sahlep

Turecké pitíčko – nečajový nápoj. Směs velejemně mletého tzv. salepového kořene (vstavač), rostoucího vysoko v horách na severovýchodě Turecka, a koření (obvykle mletého zázvoru, skořice a vanilky) se sušeným mlékem. Dochucuje se skořicí a sladí vanilkovým cukrem. V Turecku se podává zejména v zimě jako posilující nápoj s podtitulem „afrodisiakum“.

 

Kombucha

Kombucha je nápoj z čajové houby, který vám dokáže dodat sílu! Se stopou alkoholu, přesně tou správnou mírou oxidu uhličitého, trochou kofeinu a velkou porcí vitaminu ( podle druhu čaje) poskytuje tento osvěžující nápoj sílu a energii.

 

Comments are closed